לספר את הכלב או לא לספר... זאת השאלה

שוב מגיע הקיץ ואיתו השאלה הקבועה - תגידו , לא חם לכלבים בארץ  ? לא כדאי לספר אותם ? רמז....לא ! רוצים לקרוא ולהבין מדוע לא ? הקליקו על כפתור המשך לקרוא ...

Lola2.jpg


לרועים גרמניים וגזעי נוספים בעלי פרווה כפולה, בניהם הרועה השוויצרי הלבן, יש שכבה של פרווה תחתונה מבודדת.

אותה פרווה תחתונה, מהווה למעשה שכבת בידוד והגנה מפני חום וקור.


בחורף היא מהווה מקור חמום לכלבים, ובקיץ היא מהווה מקור בידוד והגנה מפני החום וקרני השמש.


לכן, כאשר מגלחים כלב בקיץ, במקום לעזור לו להתקרר, אנחנו למעשה פוגעים בו יותר מכיוון שהוא מאבד את אותה שכבת בידוד והגנה, וכתוצאה מכך עלול להיות לו עוד יותר חם.


הפרווה תספוג את החום שנוצר מקרני השמש, ללא קשר אם היא קצרה או ארוכה.


מעבר לאיבוד שכבת ההגנה של הכלב, הגילוח יגרום לנזק נוסף, הוא עלול לגרום לכך שהפרווה שתצמח בחזרה, תצמח באיכות ירודה הרבה יותר (קשה מידי, דקה מידה או אפילו קצרה מידי). ייתכן שזה לא יקרה עם הגילוח הראשון, אך גילוחים חוזרים יהרסו בסופו של דבר את הפרווה.


בנוסף, כאשר מגלחים את הפרווה קצר מידי, זה עלול לחשוף את הכלב לשמש ואפילו לגרום לו לכוויות שמש.


חשוב לציין ולהדגיש, כי הגילוח לא יימנע מהכלב מלהשיר את פרוותו, למעשה תהליך הנשירה יימשך, אלא שכתוצאה מהגילוח, השיער שיינשור יהיה קצר בהרבה, קצרצר אפילו, והתחושה שלו בכל הבית תהיה מאוד לא נעימה.


לסיכום, הפיתרון הכי טוב הוא להניח לפרווה כמו שהיא ולהשתדל לשמור על הכלב שיהיה לו נעים.

מומלץ מאוד להכניס את הכלב פנימה, לתוך הבית, ולא לדרוש מהכלב להיות בפעילות גופנית במהלך החלק החם של היום, לדאוג שישי לכלב מים בשפע, ואם הכלב בחוץ, ניתן לדאוג לו לבריכת מים קטנה כדאי לעזור לו לקרר את עצמו. כאשר השמש חזקה מאוד, בעיקר באמצע היום, בין השעות 9:00-18:00 (משתנה בין איזור לאיזור), מומלץ להימנע משהייה ממושכת בשמש.

 

Lola2

 

אל תפספסו ! יש לנו גורים זמינים למכירה כרגע ! לפרטים נוספים 054-4446454