מסעו של אוליבר לארץ הקודש

תמיד אמרתי שאהיה מוכן לנסוע עד סוף העולם להביא את הכלבים הטובים ביותר לישראל, אבל לא תיארתי לעצמי שאצטרך לעשות מסע כה ארוך שכולל 6 טיסות, מעל ל 10,000 ק"מ באוויר ועוד 1200 ק"מ ברכב !!! הייתי כבר בהמון מקומות בשביל לראות ולהתרשם מכלבים בגזע רועה שוויצרי לבן, מקומות שאפילו תוכנת הניווט שלי באייפון לא הצליחה למצוא.

 


 

בתחילת השנה שעברה ( כן השנה שעברה ! ) התקבלה ההחלטה להביאא זכר חדש לארץ, מיטב המאמצים הופעלו על מנת למצוא זכר שיתאים לקווים הבלתי מתפשרים של בית הגידול. חיפושים אלו מצריכים אורח רוח והמון סבלנות ומעל הכל, קשרים עם מיטב המגדלים בחו"ל.

החיפושים העלו תוצר לפני מספר חודשים, המלטה מעניינת בין ביזי - אלופת שוודיה אשר עשתה בין היתר 12 פעמים מנצחת הגזע !  וג'אלו - אלוף רוסיה וגם אלוף צעיר של רוסיה ובאלרוס. שני ההורים עברו בדיקות אופי, כולל מבחן ירייה. שני ההורים גם מתאמנים בקבוצת אילוף והכנה למבחני עבודה.

תמונות של האבא -

אמא -

לאחר שסוכם כי אנו נהיה הבחירה הראשונה של גור זכר מההמלטה, הגיע הרגע לצאת למסע מדהים של למעלה מ 10,000 ק"מ, אשר כלל בין היתר 6 טיסות , ועוד נסיעה של 600 ק"מ ( לכל כיוון) ברכב, אל ההרים בצפון שוודיה.

 

הדבר היפה כרגע בצפון שוודיה הוא שהשמש איננה שוקעת, יש אור 24 שעות ביממה, מה שגורם לגט ל׳ג אדיר ומתמשך. 
 

נחיתה בצפון שוודיה - השעה 24:00 , עושים את הדרך למלון

 
בית הגידול נמצא על אחד מההרים הרבים הנמצאים במקום, בתוך יער עבות, מוקף עצים ובתקופה זה עדין שלג. 
 
אגב שלג , בטרם הגעתי לשוודיה , שאלתי את המגדלת מה מזג האוויר כרגע, תשובתה הייתה כי זה אביב כעת, אפשר לומר שנעים מאוד... בהתאם לכך ארזתי את התיק עם בגדי קיץ חמים, חבל רק ששכחתי לשאול נעים בהשוואה למה ... כי לדאבוני הרב אצלה נעים הכוונה הייתה לטמפרטורה הנעה באזור 5 מעלות עם שלג שיורד אך לא מצטבר על הקרקע לכדי גובה של מטר וחצי, נעים ביחס לחורף השוודי עם שלג בגובה מטר וחצי. 
 
כך, עם מכנס שלושה רבעים, חולצת טי שירט ושלג כבד שיורד לי על הראש התחלתי במשימת בחירת הגור שלי ... לאחר כשעה... בהם ביצעתי את הבדיקות שלי , החלטתי כי מצאתי את אוליבר שלי... :-) 

אוליבר ואני
 
אחרי שנכנסנו פנימה אל הבית החם , החל טקס הפרידה מהגור, שכלל את ביתה בת השלוש של המגדלת שחיבקה את הגור ונפרדה ממנו לשלום תוך כדי בכי היסטרי. 
 
 600 הק״מ חזרה היו קשים, שלג לא פוסק, מלווה בברד וגשם .. דרך קשה לנסיעה , אך כל זה מתגמד שעל ברכיך נמצא אוליבר, הסיבה שלשמה עשית את המסע הארוך הזה . 
 
בשעה 23:30 הגענו אל אזור שדה התעופה בו נחתתי , השמש בקצה האופק, מעניקה תחושה של שעה 17 בחורף תל אביבי טיפוסי , זמן טוב לארוחת ערב במקולנדס. בשעה 00:30 השמש כבר מתחילה לזרוח שוב כאשר מנגד עומד הירח .

מימין לשמאל : צפון שוודיה, 23:30 בלילה - שקיעה, 24:30 הירח בצד השמאלי של האגם, 24:30 הזריחה בשעה 24:30 בצד ימין.
 
בעזרת אפליקציה מיוחדת לאייפון, הצלחתי לאתר מלון אשר נמצא בקרבת שדה התעופה ואשר מסכים להכניס כלבים . 
 

זה מה שחיכה לנו על הכיסא בחדר המלון
 
למחרת היום, החל מסעו של אוליבר אל ישראל ... טיסה ראשונה מצפון שוודיה אל שטוקהולם , בירת שוודיה. שם נעביר לילה בדרך להמשך המסע הביתה. 
 
לילה שני של אוליבר ושלי ביחד, ואני כבר זוכה להתעורר עם גור לבן אשר מלקק לי את הפנים ורוצה שאתעורר ואתייחס אליו... גם הלילה השני כמו הראשון עבר שקט ורגוע, אוליבר ניגש לכולם , אוהב שמתייחסים אליו ולא נרתע משום דבר, גם כשסט צלחות בחדר האוכל נשבר. 
 
בצהרים , אנו עומדים בפני ההמראה לווינה שבאוסטריה .. מכוון שאין טיסה ישירה באמצע השבוע לישראל אנו נאלצים לעצור בווינה ללילה . אוליבר כוכב השדה ... רץ אחרי אנשים בטרמינל וכועס כאשר לא מלטפים אותו, עושה רושם שיש לו חולשה לבלונדיניות גבוהות ... לא יכול להאשים אותו. 
 
אנו נוחתים באוסטריה, תודה לאל הטיסה עברה בשלום למרות מזג אוויר סוער ורעידות לאורך כל הטיסה. את אוליבר אני מקבל באזור מיוחד, ולאחר שגם שם מתלהבים ממנו , משחררים אותי לדרכי. 
 
באוסטריה, עושה רושם שאוליבר מתלהב הרבה יותר ממה שיש לווינה להציע.. אנו מסתובבים יחדיו במרכז ווינה... זוכים להמון אהבה ויחד מטיילים להנאתנו בסמטאות העיר. אני דואג לעשות עצירות רבות, על מנת שינוח וישתה ודואג גם לא לאפשר לו הליכה רציפה מדי ומרים אותו על ידי. עוד כמה שעות ואנחנו בישראל.
 

אוליבר בחשיפה בכיכר המרכזית בווינה אוסטריה.
 
 

 

 

אל תפספסו ! יש לנו גורים זמינים למכירה כרגע ! לפרטים נוספים 054-4446454