בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול

מילון מונחים כלבניים

בית הגידול סטאר אוף דיוויד נחשב לאחד מהטובים בעולם בגזע וזאת בזכות הרמה הגבוהה של הכלבים הנמצאים בו. גורים שנולדו אצלנו ניתן למצוא בארצות שונות ברחבי העולם כמו, ארצות הברית, גרמניה,אוסטריה, צרפת, הונגריה, דנמרק, פולין ועוד....
מגדלים רועים שוויצרים לבנים באהבה משנת 2007

בית הגידול היחידי בארץ המחזיק בתואר מגדל מומלץ לגזע רועה שוויצרי לבן מטעם ההתאחדות הישראלית לכלבנות !

מילון מונחים כפי שנלקח מהאתר התאחדות הכלבנות הישראלית 

ההתאחדות הישראלית לכלבנות

ההתאחדות הישראלית לכלבנות (הי"ל) הינה עמותה ישראלית החברה בפדרציה הבין-לאומית לכלבנות I.C. F, וכפופה לתקנותיה. מטרות ההי"ל לעודד ולפתח את ספורט הכלבנות בישראל, ליזום ולארגן אירועים ומפעלים כלבניים בארץ ולרכז את הפעילות הכלבנית בארץ ואת הקשרים עם אגודות כלבניות בעולם.

חברות בהי"ל

חברי הי"ל הינם חוגים ומועדונים כלבניים. בני אדם פרטיים אינם חברים ישירות בהי"ל, אלא באמצעות ארגון כלבני החבר בהי"ל. החברות במועדון מקנה הנחות והטבות בכל פעולות הי"ל (הוצאות תעודות יוחסין, רישום לתערוכות, מנוי חינם ל"עולם הכלב" וכד') והמועדונים.

תעודת יוחסין

תעודת יוחסין חתומה הינה מסמך רשמי של ההי"ל המעיד על רישום הכלב בספר הגידול הישראלי. כלב זכאי לתעודת יוחסין אך ורק אם נולד לשני הורים בעלי תעודות יוחסין המוכרות על ידי ה - I.C.F, וקיבל את אישור מרכז הגזע של מועדון הגזע. למועדונים שונים תנאים שונים, ולכן לפני רכישת גור רצוי לברר מראש עם המועדון אם ההמלטה מאושרת.

ספר הגידול

ספר הגידול הוא המוסד שרושם כלבים גזעיים הנמצאים בתחומי ישראל כל הכלבים בעלי תעודות היוחסין נרשמים ב"ספר הגידול הישראלי" המנוהל על ידי הי"ל. כל כלב רשום מקבל מספר אישי (מספר סגי"ר). כלבי ייבוא צריכים גם הם להירשם בספר הגידול הישראלי ולקבל מספר ישראלי.

מגדל/בית גידול

מגדל הינו בעל הכלבה בעת ההרבעה. בית גידול הינו "שם משפחה" של הכלב עם ההמלטה הראשונה מבקש המגדל מספר הגידול, אישור לשם בית גידול. לאחר קבלת האישור, שם בית הגידול הינו מוגן ושמור למגדל זה בלבד. כל הגורים שיוולדו בעתיד לאותו מגדל ישאו את אותו שם בית גידול גידול ורכישת גורים מי שברשותו כלב או כלבה ומעוניין לגדל גורים, מוזמן לפנות אל רכז הגידול של הגזע ולברר את דרישות המועדון. רכז הגידול יעזור בבחירת בן זוג הולם לכלבך. לפני ההרבעה רצוי להוועץ גם עם הוטרינר. מומלץ לערוך זכרון דברים בין בעל הזכר ובעל הנקבה לפני ההרבעה. יש להודיע לרכז גידול מיד עם ההמלטה. יש למלא טופס הרבעה/המלטה ובו פרטי כל הגורים. את הטופס ניתן לקבל ממרכז הגזע או ישירות במשרדי הי"ל יש לרשום בטופס את כל הגורים שנולדו. גור שלא נרשם עם לידתו לא יוכל לקבל תעודת יוחסין בשלב מאוחר יותר. מגדל חייב לרשום את כל השגרים מבית גידולו ואת כל הגוריםם מכל שגר. מומלץ להתייעץ עם רכז הגידול לפני רכישת גור.

העברת בעלות

אם רכשת גור, זכור כי המגדל חייב להעביר לך את תעודות היוחסין שלו ללא תשלום נוסף. אם רכשת כלב בוגר הקפד לקבל את תעודת היוחסין שלו בצרוף אישור חתום מצד הבעלים הנוכחי, הכולל את פרטי הכלב והבעלים הנוכחי והחדש. את המסמכים הללו יש להעביר להי"ל.

צילום אגן

בגזעים רבים צילום אגן הינו חובה בטרם קבלת אישור הרבעה. על בעל הכלב או הכלבה לפנות לרכז הגידול של הגזע בטרם הרבעה כדי לבדוק את הנושא. על הצילום עצמו חייב להופיע:

מספר רישום הכלב בספר הגידול (סגי"ר), מספר קעקוע או שבב, מין ( זכר או נקבה), גזע, גיל הכלב. ניתן להוסיף מסמך אם הכלב עבר אירוע באגן.

הצילום חייב להיות מלווה בטופס שבו מאשר הוטרינר בחתימתו את נכונות הפרטים של הכלב כפי שהם מופיעים על גבי הצילום.

למעטפה המכילה את הצילום והטופס יש לצרף המחאה לפקודת הי"ל על פי הסכום שנקבע מדי פעם ופעם על ידי הנהלת הי"ל.

מזכירות הי"ל מעבירה את הצילומים לוועדת ההיפדיספלסיה.

לאחר שהועדה קובעת את התוצאה, נשלחות התוצאות לבעל הכלב ולרכז הגידול של הגזע.

בעל כלב המעונין לקבל את צילומי האגן של כלבו בחזרה, יתקשר למזכירות הי"ל מיד עם קבלת התוצאות ויודיע על כך. צילומים אשר לא ידרשו - יושמדו.

הועדה המקצועית למלחמה בהיפדיספלסיה - מורכבת מארבעה רופאים וטרינרים רנטגנולוגיים.

הועדה פועלת בהתאם לתקנות הועדה המדעית של F.C.I. לסווג צילומי אגן.

בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול

דברים נוספים שכדאי לדעת


בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול

בית הגידול הטוב בתערוכה הבין לאומית כנות

בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול

בית הגידול הטוב בתערוכת החוכ לכלבי רועים

בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול

בית הגידול הטוב בתערוכה הבין לאומית כנות

אל תפספסו ! המלטה חדשה בבית הגידול ! לפרטים נוספים 054-4446454

בית גידול, ההתאחדות הישראלית לכלבנות, היל, מגדל, בעל המלטה, ספר הגידול